За 30 минути „Ливърпул“ разби „Манчестър Сити“

0
„Ливърпул“ разби „Манчестър Сити“

Отборът на „Ливърпул“ разби „Манчестър Сити“ с 3:0 у дома в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. На „Анфийлд“ домакините разнищиха своя съперник в първите 30 минути на двубоя, за да си осигурят отлична преднина преди реванша на „Етихад“ следващия вторник.
Мохамед Салах откри резултата в 12-та минута, възползвайки се от груба грешка на Кайл Уокър в наказателното поле. Този гол сякаш зашемети гостите и девет минути по-късно Алекс Окслейд-Чембърлейн покачи на 2:0 със страхотен изстрел от далечно разстояние. До края на полувремето „червените“ бяха тотални господари на терена и материализираха предимството си с още един гол на Садио Мане, който се разписа с глава след центриране на Салах.
През второто полувреме възпитаниците на Пеп Гуардиола натиснаха в търсене на обрат. Те обаче бяха необичайно неефективни в атака и на практика не създадоха нито едно чисто голово положение пред Лорис Кариус до края на двубоя, завършвайки мача без нито един точен удар във вратата на съперника.