„Атлетико“ (Мадрид) на осминафинал, ПСЖ с важен успех

0

Груповата фаза в Шампионската лига е към своя край, а няколко отбора вече си гарантираха още европейски мачове и през пролетта.

„Атлетико“ (Мадрид) победи с 2:0 „Монако“ в двубой от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Така „дюшекчиите“ си осигуриха място в осминафиналите.

„Атлетико“ поведе още във втората минута, когато Коке стреля извън наказателното поле, а топката се отклони от Беноа Бадиашил и влетя в мрежата зад Диего Беналио.

В 24-ата минута. Анхел Кореа направи за смях отбраната на „Монако“ и намери Антоан Гризман, който направи 2:0.

В 82-ата минута Стефан Савич от „Атлетико“ игра с ръка в наказателното поле съдията отсъди дузпа в полза на французите, но влезлият като резерва Фалкао, бивш играч на дюшекчиите, прати топката встрани от вратата.

„Пари Сен Жермен“ победи като домакин „Ливърпул“ с 2:1 в среща от петия кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Така френският шампион измести съперника си от второто място, което вече заема с актив от 8 точки. Мърсисайдци са трети с 6. Лидер е „Наполи“ с 9, който надви с 3:1 намиращия се на дъното в групата тим на „Цървена звезда“.

„Тотнъм“ запази шансовете си за класиране в елиминациите на Шампионската лига, след като записа минимален успех у дома срещу „Интер“ с 1:0.

Резултати и голмайстори:

Група A:

„Атлетико“ Мадрид – „Монако“ 2:0 (1:0 Бадиашил 2-автог; 2:0 Гризман 24)

Група B:

ПСВ Айндховен – „Барселона“ 1:2 (0:1 – Меси 61; 0:2 – Пике 70; 1:2 -Де Йонг 83)

„Тотнъм“ – „Интер“ 1:0 (1:0 – Ериксен 80)

Класиране:

1. Барселона 13 т.
  2. Тотнъм 7 т.
  3. Интер 7 т.
  4. ПСВ Айндховен 1 т.

Група C:

„Пари Сен Жермен“ – „Ливърпул“ 2:1 (1:0 – Бернат 13; 2:0 – Неймар 37; 2:1 – Милнър 45-дузпа)

„Наполи“ – „Цървена звезда“ 3:1 (1:0 – Хамшик 11; 2:0 – Мертенс 33; 3:0 – Мертенс 52)

Група D:

„Локомотив“ Москва – „Галатасарай“ 2:0 (1:0 Криховяк 43; 2:0 Игантиев 54)

Порто“ – „Шалке“ 3:1 (1:0 – Милитао 52; 2:0 – Корона 55; 2:1 – Бенталеб 89-дузпа; 3:1 – Марега 90)