Група F: Без победа Португалия продължава, приказката на Исландия – също

0
Група F

Гeuro2016_hungary-portugalia02ера откри за унгарците в 19-ата минута, в 42-ата Нани успя да изравни. Три минути след почивката Джуджак отново изведе Унгария напред, но след още толкова Кристияно Роналдо отново върна португалците в мача. В 55-ата минута отново Джуджак прати топката във вратата на португалците за 3:2, но в 62-ата Кристияно Роналдо вкара втория си гол, с който класира Португалия за 1/8-финалите.

Група FВ другия мач от група F сензацията Исландия отново изненада всички и победи драматично Австрия с 2:1 след гол в продължението, макар че и равенство бе достатъчно на северняците да продължат напред.

В крайното класиране Унгария завърши с пет точки, колкото имат и исландците, но с по-лоши показатели. Португалия завърши трета с три точки и без победа, но ще играе на осминафиналите като един от трите най-добри отбора. Австрия пък завърши без точка и напуска турнира.