Шампионска лига – Група Н: Юве свали Севиля в лют спор, Петев и Динамо аут от Европа

0
Шампионска лига - Група Н

Ювентус е осминафиналист след измъчена победа с пълен обрат над Севиля в Испания с 3:1.

Но в този мач дейно участие взе и съдията Марк Клатънбърг, който изгони пресилено Фран Васкес от домакините преди почивката, а в края на полувремето даде и дузпа, която андалусийците дълго оспорваха, но която Клаудио Маркизио реализира.

В края Леонардо Бонучи и Марио Манджукич оформиха успеха на „бианконерите“ и ги прати напред в турнира, докато севилци ще спорят директно с Лион за второто място в групата. До този развой се стигна след победата на французите с 1:0 като гости на водения от Ивайло Петев Динамо Загреб.

Българинът и хърватският му отбор пък се простиха с абсолютно всички шансове за каквото и да било положително в този турнир и след пет загуби и без отбелязан гол отпадат безславно. В последния кръг срещу Юве ще се надяват поне да променят малко негативната статистика.

Италианците се класираха на осминафиналите, а Севиля и Лион ще решат в последния кръг в директен сблъсък във Франция кой ще е вторият тим от тази група в следващата фаза.