„Железничарите“ с първа победа в Трета лига

0
Русенските „железничари“

Това бе и първи официален мач пред собствена публика за „червено-черните“ това бе и от 2002 г. насам.

Резултата с гол „от съблекалнята“ откри 40-годишният ветеран и играещ помощник-треньор на „железничарите“ Ивайло Кирилов. Още във 2-ата минута той успешно завърши атака на домакините и „матира“ вратаря на гостите.

Русенци доминираха през целия двубой и търсеха всяка възможност да достигнат до гол. До края на първата част те създадоха още доста положения за гол, но Радомир Хараланов и Динко Станчев пропуснаха от изгодни положения.

И двама обаче се реабилитираха през второто полувреме. Преди това, десетина минути след подновяването на играта, неразбирателство между вратаря Сашев и защитника Мартин Иванов доведе до нелеп автогол в 55 мин. „Железничарите“ намериха сили да реагират незабавно в този важен психологически момент от мача. Още в ответната атака Радомир Хараланов възстанови преднината на русенци в резултата. В 65 мин. Динко Станчев оформи крайното 3:1, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Ботев и не сгреши.